replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Artykuły Dokąd pójść Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Licytacje Publicystyka wiadomości z regionu Reklama
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1457 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 29
niedziela, 22 lipca 2018 r.
imieniny: Magdaleny i Bolesława
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Z Ameryki na Koniec Świata!
Z Ameryki na Koniec Świata!

Wybiegł z Ameryki, potem była Syberia, Moskwa, Piekło, Niebo i Raj. W końcu dotarł na Koniec Świata, a stamtąd wyruszył do Szwecji. To wszystko bez przekraczania granic Polski. Karol Dzieciątko ma za sobą 700 km, przed – 500. Biegnie nie tylko po to, by zwiedzić miejscowości o egzotycznych nazwach, ale przede wszystkim, by pomóc swojej koleżance w walce z chorobą.

Karol Dzieciątko pochodzi spod Warszawy. Kocha bieganie. Za sobą ma biegi ze wschodu na zachód, z południa na północ, a nawet dookoła Polski. Za każdym razem biegnie z myślą o kimś. Ruszając w trasę po kraju, on i jego ekipa zapraszają mieszkańców do wspólnego pokonywania kilometrów, odwiedzają lokalnych samorządowców, zapraszają media. Wszystko po to, by jak najbardziej rozszerzyć swoją akcję. Dlaczego? Bo bieganiem można pomóc.  – Biegacze to jedna wielka rodzina i gdy widzą, że ktoś naprawdę się stara, tak jak my teraz, to sami też starają się pomóc, czy to na trasie, czy wpłatą na konto – opowiada. Do tej pory swoim wysiłkiem „wybiegał” prawie 50 tys. zł. Teraz swój wysiłek poświęca koleżance Asi Baczul, która choruje na mukowiscydozę. – To było duże zaskoczenie, kiedy dowiedziałam się, że Karol chce dla mnie tyle przebiec, ale to jest bardzo fajne uczucie. Sama staram się też być aktywna – na tyle, na ile mogę. Kiedy więc ktoś taką aktywnością chce mi pomóc, to jest to naprawdę świetne uczucie – mówi dziewczyna. Przyznaje, że jej choroba jest nieprzewidywalna. – W tym momencie staram się żyć na tyle normalnie, na ile mogę. Problemem są niestety finanse, ponieważ większość leków nie jest refundowana. Podstawowe leczenie kosztuje 2000 zł miesięcznie. I właśnie na to zbierane są środki podczas „Biegu na Koniec Świata”.

Na Koniec Świata i jeszcze dalej!
Inicjatywa „Biegiem przez świat” to forma dzielenia się pasją. – Uwielbiam biegać i postanowiłem, że w tym roku pobiegnę z Ameryki na Koniec Świata. Amerykę znalazłem przy granicy z Ukrainą. Po 700 km dobiegłem do Końca Świata, ale nie poddaję się, bo przede mną, za ok. 500 km, jeszcze miejscowość Szwecja, koło Wałcza. Trasę wybierałem tak, że przeglądałem mapy i szukałem tych najbardziej „międzynarodowych” i dziwnych miejscowości, jak Syberia, Moskwa, Parma, Niebo, Piekło, i zaznaczałem je na mapie. Po drodze też znaleźliśmy parę miejscowości, jak np. Raj, więc to też była zabawa – opowiada.
Przez 24 dni pokona więc 1200 km, średnio 50 dziennie. Do Kalisza przybiegł z Końca Świata. Jego i ekipę jego przyjaciół gościł w urzędzie starosta kaliski Krzysztof Nosal.

Więcej w Życiu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (0):Dodaj swój komentarz »
Reklama
Ankieta
Gdzie kupujesz warzywa i owoce?
Na targowisku
55%
W markecie
45%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 7.60

ocena: 7.40
LeszczynyLeszczyny
ocena: 7.35
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com