replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Artykuły Dokąd pójść Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Licytacje Publicystyka wiadomości z regionu Reklama
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1457 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 29
niedziela, 22 lipca 2018 r.
imieniny: Magdaleny i Bolesława
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Powiat wierzy w swoją ciuchcię
Powiat wierzy  w swoją ciuchcię

Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz gminy Opatówek i Stawiszyn są zainteresowane dalszym użytkowaniem kolejki wąskotorowej. Jej linia biegnie z Opatówka do Zbierska.

Niegdyś biegła również do Kalisza, ale na początku lat 90. na naszym odcinku zdemontowano jej tory, wychodząc z całkowicie błędnego założenia, że transport kolejowy się nie opłaca i że o wiele bardziej opłaca się transport samochodowy. Przydatność kolei najłatwiej wykazać na przykładzie transportu towarowego, ale w przypadku podkaliskiej wąskotorówki zainteresowaniem cieszą się również wakacyjne przewozy pasażerskie. Błędne myślenie o kolei spowodowało, że Kalisz od 25 lat nie jest już węzłem kolejowym, natomiast nadal jest nim Opatówek, który zamierza z tego korzystać również w przyszłości. – Ja nie wyobrażam sobie, żeby kolejka nie działała na terenie gminy Opatówek i nie była atrakcją tej gminy. Deklarujemy wsparcie finansowe. Być może również marszałek przekaże nam swoje wsparcie. Problem w gminie Opatówek związany jest wyłącznie z brakiem przejazdu przez drogę wojewódzką. Trzeba ustalić z Zarządem Dróg Wojewódzkich, kiedy może to się zmienić – mówił podczas narady na temat przyszłości kolejki burmistrz Opatówka Sebastian Wardęcki. Pomoc finansową na rozwój kolejki zadeklarowała również burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak.

Więcej w Życiu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (2):Dodaj swój komentarz »
» cd. Wąskotorówki są atrakcjami, np. w Środzie Wlkp. Hajnówce czy Żninie. Gdyby uruchomiono odcinek Opatówek - Zbiersk, byłoby już nieźle. Jak to się uda, trzeba się wziąć za drugi etap, gdyż nie zapominajmy, że linia kończy(ła) się w Turku. W tym mieście też są ubytki w torach, a ponoć tamtejszy samorząd entuzjastą wspierania kolejki nie jest, więc trzeba by wziąć ciężar na siebie. Gdyby udało się dociągnąć szlak choćby na przedmieścia Turku, też byłoby ciekawie.
~realista 2017-08-09 20:26:34
» "Niegdyś biegła również do Kalisza, ale na naszym odcinku zdemontowano jej tory, wychodząc z całkowicie błędnego założenia, że transport kolejowy się nie opłaca i że o wiele bardziej opłaca się transport samochodowy" - nareszcie Redakcja przyznała, że Janusz Korwin-Mikke nie ma racji postulując demontaż torów i kładzenie szos.
~realista 2017-08-09 20:18:41
Reklama
Ankieta
Gdzie kupujesz warzywa i owoce?
Na targowisku
55%
W markecie
45%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 7.60

ocena: 7.40
LeszczynyLeszczyny
ocena: 7.35
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com