replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Dokąd pójść Artykuły Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Publicystyka wiadomości z regionu
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1435 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 7
poniedziałek, 19 lutego 2018 r.
imieniny: Konrada i Arnolda
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
vfdsv
Czy ścieżka rowerowa na Śródmiejskiej zdecyduje o wyborze prezydenta?
Czy ścieżka rowerowa na Śródmiejskiej  zdecyduje o wyborze prezydenta?

Gdyby radny Tadeusz Skarżyński stanął na czele ugrupowania przeciwników budowy ścieżki rowerowej przez ul. Śródmiejską, miałby duże szanse w nadchodzących wyborach. Z pewnością stanęłoby za nim wielu kaliszan wkurzonych rowerowym terrorem i ograniczaniem przejazdu przez centralną ulicę Śródmieścia.

– W ostatnich dniach na ul. Górnośląskiej oraz Śródmiejskiej nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Zlikwidowanie możliwości jazdy na wprost z lewego pasa ruchu na skrzyżowaniu z ul. Nowy Świat powoduje utrudnienia w ruchu drogowym. Sytuacja prawdopodobnie ulegnie dalszemu pogorszeniu w wypadku utworzenia osobnego pasa dla ruchu rowerowego kosztem pasa dla ruchu samochodowego oraz ustawienia progów spowalniających – przekonuje radny PiS. Jak przyznaje w dalszym ciągu swojego wystąpienia, budowa tam pasa dla ruchu rowerowego zyskała duże poparcie w głosowaniu na Budżet Obywatelski.
– Rolą dobrego gospodarza jest jednak działanie dla dobra wspólnoty miejskiej i rozważenie wszystkich skutków działań, nawet jeżeli na władze jest wywierany nacisk przez zorganizowane grupy i środowiska – ostrzega T. Skarżyński i w związku z tym domaga się od prezydenta odpowiedzi na pytanie, czy podejmując decyzję o budowie pasa dla ruchu rowerowego, uwzględnił utrudnienia w ruchu samochodowym i narażenie mieszkańców na wdychanie spalin z samochodów stojących w korkach w godzinach szczytu. Radny pyta też, czy jest możliwe odstąpienie od budowy pasa dla rowerzystów kosztem pasa dla kierowców, czy przewidziano, jak wprowadzenie proponowanych zmian wpłynie na proces rewitalizacji śródmieścia, i czy zniechęceni staniem w korkach kaliszanie nie zaczną tej dzielnicy omijać, jakie jest natężenie ruchu rowerowego w tej okolicy, a także czy jest możliwość wytyczenia trasy rowerowej kosztem chodnika na Śródmiejskiej.

 Więcej w Życiu Kalisza
 

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (9):Dodaj swój komentarz »
» centrum miasta przy ratuszu, okoliczne ulice wymierają brud, psie kupy... zamykanie ulic nie poprawi sytuacji wręcz przeciwnie izoluje tą część od reszty miasta wystarcz zobaczyć centrum po godz. 18
~wyborca 2018-02-18 18:16:12
» Po pierwsze - w pewnych drobniejszych sprawach naprawdę wygodnie jest jechać do centrum na rowerze. Po drugie - żeby z miasta wyjechać, też są potrzebne drogi rowerowe w nim samym.
~realista 2018-02-17 18:33:20
» Uważam że cała ulica Śródmiejska od Rogatki aż do Gł. Rynku oraz ul. Zamkowa powinny być zamknięte dla samochodów. Poruszanie się na rowerach i piechotą byłoby dla Kalisza zbawcze. W bogatszych Państwach śródmieścia miast są często bez samochodów.
~turysta 2018-02-15 14:45:59
» Pewnke przyda sie bo jechal jeden rowerzysta. Widzialem jeszcze kilku biegaczy to moze wylozyc tartan. Rower nowoczesnoscia. No kaman. Tylko hdzie ta nowoczesnosc na swiecie, pracowalem w anglii i w niemczech i jakos takich czarow nie widzialem. Jak bylem dzieckiem pozniej nastolatkiem to duzo jezdzilem na rowerze. Mozna bylo po chodniki czy na ulocy. Najczesviej jezdzilo sie pod most kolejowy czy do goluchowa. Kto jezdzi do centrum rowerem i po co? Rozumiem rozwijac sciezki poza miastem.
~Ja 2018-02-15 10:51:45
» 3) Kontrapas to w Kaliszu nowość, więc potrzeba czasu na oswojenie się z nim. Oczywiście trudno oczekiwać, że tak krótki odcinek przyciągnie tylu chętnych co ścieżka na Stanczukowskiego lub nad Prosną, ale trzeba od czegoś zacząć. Oby tylko ludzie wiedzieli, że kontrapas służy tylko do jazdy pod prąd, a w stronę mostu Kamiennego rowerzyści powinni jeździć prawą stroną jezdni.
PS: Niedawno widziałem rowerzystę jadącego w stronę rogatki chodnikiem. Może więc kontrapas przyda się?
~realista 2018-02-14 16:00:05
» 2) Każdy, kto proponuje rozwiązania komunikacyjne z priorytetem innym niż transport indywidualny, jest dla nich ekoterrorystą, o czym świadczy wstęp do artykułu. To prawda, że ruch rowerowy w tym miejscu aktualnie nie jest duży, ale nie wszyscy zrozumieli, że właśnie chodzi o to, aby ten stan zmienić. Wielu uważa, że im więcej samochodów, tym więcej powinno być parkingów.
~realista 2018-02-14 15:58:15
» 1) W tym mieście żaden odważny projekt nie może się udać, bo Kalisz - przykro mi to pisać - jest skansenem samochodowym, a patrząc po komentarzach pod poprzednim artykułem na ten temat, także zaściankiem mentalnym. "Nowocześni" ludzie nie mogą zrozumieć, że w pewnych sytuacjach prostsze urządzenie może być praktyczniejsze. Kochają swoje autka jakby dopiero co je wynaleziono (XIX w.), choć wydawałoby się, że zarówno rower jak i samochód powinny już spowszednieć.
~realista 2018-02-14 15:55:24
» To jest porażka wszystkich oszołomów z ratusza i oczywiście tez radnuych i najglupszy pomysł chyba w skali calego kraju!!!!
~Fred 2018-02-14 14:33:50
» Nie trawię PIS-u, ale jeśli on ma to odwołać i przegonić WSZP Sapińskiego to ma mój głos.
~ja 2018-02-14 13:19:04
Ankieta
Czy sklepy powinny być otwarte w niedziele?
Tak
64%
Nie
34%
Nie mam zdania
2%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 9.33

ocena: 7.60
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com