replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Artykuły Dokąd pójść Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Licytacje Publicystyka wiadomości z regionu Reklama
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1444 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 16
niedziela, 22 kwietnia 2018 r.
imieniny: Leona i Łukasza
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Miasto zbuduje osiedle na Tyńcu
Miasto zbuduje osiedle na Tyńcu

Władze Kalisza zapowiadają chęć budowy osiedla budynków wielorodzinnych w rejonie ul. Owsianej na Tyńcu. Na działce o powierzchni blisko 5 hektarów, należącej dziś do Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa, miałoby powstać kilkaset nowych mieszkań z programu „Mieszkanie+”.

Wiadomość tę podajemy jako pierwsi. Już na wstępie warto zauważyć, że w sąsiedztwie powstaje już osiedle budowane przez prywatnego dewelopera. Stąd rodzi się wniosek, że mamy do czynienia z otwarciem inwestycyjnym Kalisza w kierunku północnym i północno-wschodnim, co było postulowane już przed wojną, a także później. W latach siedemdziesiątych ówcześni włodarze zadecydowali jednak inaczej, rozbudowując miasto w kierunku południowo-zachodnim, na żyznych polach Dobrzeca. Jak wówczas deklarowano – w kierunku „bratniego Ostrowa Wlkp.”. – Dobrzec jest już w dużej części wypełniony i zakorkowany. Poza tym wciąż nie rozwiązany jest tam problem kanalizacji i odwodnienia – ocenia dziś wiceprezydent Karolina Pawliczak.

Ratusz buduje
i będzie budował
 To, że Ratusz chce budować nowe mieszkania komunalne, nie jest niczym nowym. Wiceprezydent odpowiedzialna za mieszkalnictwo przypomina, że taki zamiar deklarowała już na początku kadencji. Jednym z pierwszych posunięć w tym kierunku okazała się adaptacja budynku po Izbie Wytrzeźwień przy ul. Warszawskiej 93, gdzie powstały 23 mieszkania socjalne i 11 pomieszczeń tymczasowych. Przy tej samej Warszawskiej, tyle że pod numerem 63, powstać ma jeszcze 112 nowych mieszkań komunalnych z docelowym dojściem do prawa własności. W tej chwili Miasto przygotowuje przetarg na tę inwestycję. W tym kontekście trzeba zauważyć, że rejon ul. Warszawskiej sąsiaduje ze wspomnianymi terenami budownictwa mieszkaniowego na Tyńcu, zarysowuje się więc pewna całość. Na tym jednak nie koniec, bo 38 mieszkań komunalnych Kalisz uzyska po adaptacji byłego domu studenckiego przy ul. Częstochowskiej 38, a budowa nowych lokali socjalnych i tymczasowych planowana jest również przy ul. Noskowskiej. Wiceprezydent K. Pawliczak przypomina ponadto, że Miasto nie jest jedynym inwestorem rozwijającym budownictwo mieszkaniowe w Kaliszu. Od dawna skutecznie radzi sobie z tym np. firma Antczak. Własne wieżowce w pobliżu Ronda Westerplatte buduje i sprzedaje w nich mieszkania Spółdzielnia Mieszkaniowa Dobrzec. Nowe bloki wciąż wyrastają na osiedlu Korczak, a istnieje jeszcze duża rezerwa terenów inwestycyjnych pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne i wielorodzinne w rejonie osiedla Huby, w pobliżu Piwonic i Sulisławic. Tak więc nie jest prawdą, że w Kaliszu brakuje wolnych terenów budowlanych. Nie jest też prawdą, że kto tylko żyw osiedla się poza miastem, bo chętnych do kupna mieszkań w samym Kaliszu także nie brakuje. - Nowych budynków powstaje sporo. Może potrzebna jest jakaś analiza, w którą stronę zmierza nasze budownictwo mieszkaniowe? – głośno zastanawia się wiceprezydent K. Pawliczak.

Więcej w Życiu Kalisza
 

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (5):Dodaj swój komentarz »
» Pani Wiceprezydent powinna sięgnąć do oprotestowanego przez kilkuset mieszkańców planu zagospodarowania osiedla "Tyniec". Tam w sposób prosty i przyjazny jednomyślnym zachowaniom radnych Rady Miejskiej podano jedyne słuszne kierunki rozbudowy Naszego Miasta. Teraz potrzebna jest analiza? Firma Antczak radzi sobie na Dobrzecu ? A co z oczekiwaniami "licznych" inwestorów na Tyńcu? Ludzie nie chcą wydawać pieniędzy na mieszkanie w sąsiedztwie drogi krajowej nr 12? Toż to szo
~plkhm 2017-04-23 23:34:26
» Dlaczego nie pojawił się mój komentarz dotyczący w/w artykułu? Cenzura? Szkoda pisać co się myśli bo nasze zdanie i tak nie jest brane pod uwagę. Ostatnio jest coraz mniej komentarzy obywateli naszego miasta. Szkoda.
~Ewa22 2017-04-23 08:40:35
» JEŚLI NOWO--POMYSŁOWI I BEZMYŚLNI RADNI WYBUDUJĄ NOWE OSIEDLE BLOKÓW MIESZKALNYCH NA TYŃCU ---TO ZAGROŻĄ MIASTU KALISZ . PRZESTRZEŃ TYŃCA JEST PRZEWIETRZENIEM DLA MIASTA . JUŻ TERAZ , ZIMĄ MIESZKAŃCY MIASTA SIĘ DUSZĄ OD DYMÓW . A CO BĘDZIE POTEM . WOKÓŁ KALISZA JEST PRZECIEŻ WIELE INNYCH NIE ZAGOSPODAROWANYCH TERENÓW , KTÓRE MOŻNA WYKORZYSTAĆ NA BUDOWĘ MIESZKALNĄ . .
~E-wunio 2017-04-22 17:56:54
» Właściciele odzyskali swoje budynki w centrum miasta i zachowują się jak pies ogrodnika. Liczą na ogromne zyski z wynajmu ale ludzi na to nie stać, więc stoją puste. Dziwię się bo w większości dokonali remontów i płacą podatki od nieruchomości. Dochody mają tylko z wynajmu pomieszczeń handlowych i to im chyba wystarczy. Poza tym żadna atrakcja mieszkać w tych starych budynkach do tego powietrze trujące. Szkoda tej naszej starówki.
~Ewa22 2017-04-22 09:33:31
» Niech lepiej miasto wykupi w centrum miasta kilka kamienic od prywatnych właścicieli ,i je wyremontują oraz podłączą do ciepła kaliskiego, bo jak dalej tak będą postępować krótkowzrocznie i na skróty, to w centrum pozostanie tylko patologia , pijacy oraz pełno pustostanów !!!! Pani Karolina Pawliczak powinna trochę pomyśleć, zanim coś wymyśli. Już teraz mogę pokazać pełno kamienic, gdzie tylko parter jakoś żyje, a piętra stoją od miesięcy czy nawet lat puste.
~andre 2017-04-19 18:09:21
Reklama
Ankieta
Czy popierasz ideę budowy kontrapasa na ul. Śródmiejskiej?
Nie
91%
Tak
9%
Nie mam zdania
0%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 7.60

ocena: 7.40
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com