replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Artykuły Dokąd pójść Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Licytacje Publicystyka wiadomości z regionu Reklama
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1485 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 57
wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny: Anastazegoi
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Polna jak gorący kartofel
Polna jak gorący kartofel

W Kaliszu chyba nie było jeszcze inwestycji drogowej, która przed swoim oficjalnym zakończeniem wywołałaby tyle kontrowersji, co przebudowa ul. Polnej. Jakość wykonywanych prac ostro skrytykował Daniel Kaparuk, przewodniczący Rady Osiedla Rypinek. Ale nie on jeden. Miasto jako inwestor broni wykonawcy i twierdzi, że nie należy oceniać jego wysiłków przed czasem i że wszelkie ewentualne nieprawidłowości zostaną usunięte.

 Pismo w tej sprawie, które Daniel Kaparuk skierował do prezydenta Grzegorza Sapińskiego i do wybranych mediów, liczy 47 stron. Większość zajmują zdjęcia dokumentujące różnego rodzaju uchybienia i przykłady zwykłej fuszerki. Przewodniczący RO Rypinek nie jest na tym placu boju sam. Do redakcji „ŻK” niepokojące sygnały na temat tego, co dzieje się przy przebudowie ul. Polnej, docierają przynajmniej od kilku tygodni i pochodzą z różnych źródeł. Warto pamiętać, że w Kaliszu w ciągu każdego roku realizowanych jest kilkadziesiąt inwestycji drogowych. A jednak o żadnej z nich nie mówiono tak źle, jak o Polnej. Coś więc musi być na rzeczy.

Głos ma przewodniczący Kaparuk
„Z wielkim rozczarowaniem zwracają się do mnie jako przewodniczącego RO Rypinek mieszkańcy ul. Polnej rozczarowani formą realizacji tej oczekiwanej od lat inwestycji” – tymi słowami rozpoczyna się wniosek D. Kaparuka do prezydenta o nadzór nad modernizacją Polnej i naprawą wszystkich wskazanych usterek i zaniedbań leżących po stronie wykonawcy i inwestora. Dalej pisze m.in. o tym, że w sprawie Polnej u drogowców próbowali już interweniować mieszkańcy tej ulicy. „Nie miałem szczęścia spotkać przy ul. Polnej inspektorów nadzoru inwestorskiego, którzy szczególnie winni interesować się tą inwestycją. Cóż, najwyraźniej ich zabrakło lub zabrakło chęci i poczucia odpowiedzialności za pełnione zadanie” – stwierdza autor i prosi o wykonanie badania podbudowy ulicy po stronie numerów parzystych i nieparzystych. Zachodzi bowiem podejrzenie, że podbudowa po jednej stronie jest zupełnie inna niż podbudowa po drugiej.
To jednak zaledwie jedno z wielu podejrzeń. W dalszym ciągu pisma następuje prezentacja kilkudziesięciu zdjęć wraz z ich opisami. Czegóż tam nie ma! Studzienki uszkodzone i poklejone odpadami budowlanymi, uszkodzone krawężniki, braki właściwego obrobienia zaworów rurowych w chodniku, zapadnięcia chodników, niewykończone pasy zieleni i wystające z ziemi przewody, braki uzupełnienia pomiędzy krawężnikami a kostką brukową, nierówno ułożone wjazdy na posesje, „kopce kreta” przy drzewach, przykryty ziemią gruz, niedocięte płyty chodnikowe itd.

Więcej w Życiu Kalisza
 

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (2):Dodaj swój komentarz »
» takich specjalistów od inwestycji drogowych jakich mamy teraz to trudno szukac w Polsce !!! Kijewski i Gałka to sa mistrzowie !!!
~kaliszanin 2018-01-10 17:40:52
» Wystarczy popatrzec jak sie jedzie Łodzka na okrągło zaopadają sie studzienki i wieczny remont,stadio nowo wybudowany brak odprowadzeia deszczówki z trybu no to ładny projektant.Jeszcze w Kaliszu nic nie oddano bez bubli.Po jest kaliska partacka robota za przyzwoleniem władz miasta które nie ponoszą zadnej odpowiedzialności i tak od lalki Barbii po Ubogiego Króla .
~stary. 2018-01-10 14:59:00
Ankieta
Czy pójście na zwolnienie lekarskie jest dobrą formą protestu?
Nie
64%
Tak
35%
Nie mam zdania
1%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 8.00

ocena: 7.40
Fotoreportaże
Święto Niepodległości w Kaliszu
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com