replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Dokąd pójść Artykuły Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Publicystyka wiadomości z regionu
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1435 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 7
poniedziałek, 19 lutego 2018 r.
imieniny: Konrada i Arnolda
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
vfdsv
KKS kontra… KKS
KKS kontra… KKS

Wygląda na to, że w nowym sezonie w rozgrywkach piłkarskich seniorów wystąpią dwie drużyny mające w nazwie KKS Kalisz, a istniejące w dwóch innych strukturach organizacyjnych. To efekt powstania nowego klubu KKS Kalisz sp. z o.o. i zgłoszenia go do rozgrywek klasy B przez byłego prezesa KKS Włókniarz 1925 Kalisz, a obecnie szefa stowarzyszenia Kaliszanie Piotra Kościelnego. Na ten fakt zareagował już zarząd III-ligowego KKS.

– Wychodząc naprzeciw pytaniom i prośbom byłych piłkarzy KKS-u i innych kaliskich klubów, którzy nie mieli możliwości gry w zespole seniorów KKS-u lub musieli grać w okolicznych miejscowościach, uprzejmie informuję, że jako KKS Kalisz sp. z o.o. po oficjalnym przyjęciu na członka PZPN zgłosiliśmy kilka dni temu zespół seniorów do klasy B. Mam nadzieję, że swoje miejsce znajdą w nim  byli zawodnicy KKS-u, Prosny i Calisii, ale również młodzi zawodnicy, którzy nie przebili się do zespołu seniorów w III lidze, a chcą nadal bawić się piłką w naszym mieście. Pomożemy w tej sprawie, aby zespół powstał – czytamy w oświadczeniu Piotra Kościelnego przekazanym za pomocą portalu społecznościowego Facebook.
To nie fakt medialny, ale rzeczywistość, bowiem nowy KKS Kalisz został dołączony do drużyn, które w sezonie 2017/2018 rywalizować będą w grupie II kaliskiej klasy B (najniższa klasa rozgrywkowa). To nie będą jednak rezerwy III-ligowej drużyny KKS Włókniarz 1925 Kalisz. Wyraźnie podkreślono to w oświadczeniu, które wydał zarząd tego klubu.
– W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz prowadził nabór do drużyny rezerw oraz zgłosił ww. drużynę do rozgrywek klasy B prowadzonych przez Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, informujemy, że są to informacje niemające pokrycia w faktach. Jedyną męską drużyną seniorów zgłoszoną do rozgrywek piłkarskich przez nasz klub jest drużyna, która w najbliższym sezonie rozgrywkowym 2017/2018 występować będzie w grupie 2 III ligi. W trosce o dobre imię Kaliskiego Klubu Sportowego Włókniarz 1925 Kalisz oraz w celu uniknięcia dezinformacji opinii publicznej oświadczamy, że wszelkie działania podejmowane przez pana Piotra Kościelnego są jego prywatnymi inicjatywami i w żaden sposób nie mogą być łączone z działalnością naszego klubu – piszą członkowie zarządu KKS Włókniarz 1925 Kalisz.
– Trochę dziwnie zachowują się moi koledzy ze stowarzyszenia. Jestem przekonany, że nie wszyscy członkowie obecnego zarządu utożsamiają się z tym oświadczeniem. Poza tym nie było moją intencją tworzenie konkurencji dla III-ligowego zespołu. Zresztą jak można porównać B klasę z III ligą? Nowy klub i zespół ma wymiar czysto amatorski, choć nie byłoby w tym nic złego, aby w przyszłości stał się on zapleczem obecnego zespołu III-ligowego. Nie chcę w związku z tym dolewać oliwy do ognia, ale mam prawo do swojego punktu widzenia, jeśli chodzi o obecną sytuację w KKS Włókniarz 1925 Kalisz. W mojej opinii nie jest ona najlepsza. Ponieważ nadal jestem pełnoprawnym członkiem stowarzyszenia, chcę być przygotowany na różne warianty wydarzeń w klubie – stwierdził w rozmowie z naszą redakcją Piotr Kościelny.
Co się stało, że niedawni jeszcze współpracownicy i koledzy znaleźli się na wojennej ścieżce? Piotr Kościelny dzierżył w klubie z Wału Matejki niekwestionowaną władzę od wielu już lat. Formalnie skończyła się ona, gdy został wiceprezydentem Kalisza. Jednak i wówczas twierdzono, że to on nadal ma najwięcej do powiedzenia, jeśli chodzi o kształt, organizację i finanse KKS Włókniarz 1925 Kalisz. Okazało się, że nie do końca. Kiedy Kościelny był zmuszony zrezygnować z wiceprezydenckiego fotela (we wrześniu ubiegłego roku), jego niedawni współpracownicy postanowili poszukać własnej drogi dalszego rozwoju klubu, który za czasów prezesury i wpływów Piotra Kościelnego rozrósł się do kilku sekcji, a oprócz stowarzyszenia powstała też KKS Kalisz sp. z o.o. (oficjalnie zarejestrowana w kwietniu 2013 r.). Kościelny musiał się zadowolić tytułem honorowego prezesa, ale zostawił sobie furtkę wpływania na działalność klubu przez wspomnianą spółkę. Dzięki swojej operatywności i aktywności został też jednym z czterech wiceprezesów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odpowiedzialnym za współpracę z samorządami, a następnie znalazł się w składzie Komisji ds. Prawnych PZPN. Nie zrezygnował również z ambicji politycznych. Po Wspólnym Kaliszu już niewiele pozostało, ale to nie zraziło byłego wiceprezydenta miasta, który powołał do życia stowarzyszenie Kaliszanie, szykujące się do następnych wyborów samorządowych.

Więcej w Życiu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (0):Dodaj swój komentarz »
Ankieta
Czy sklepy powinny być otwarte w niedziele?
Tak
64%
Nie
34%
Nie mam zdania
2%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 9.33

ocena: 7.60
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com