replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Artykuły Dokąd pójść Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Licytacje Publicystyka wiadomości z regionu Reklama
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1453 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 25
poniedziałek, 25 czerwca 2018 r.
imieniny: Łucji i Wilhelma
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
KKS kontra… KKS
KKS kontra… KKS

Wygląda na to, że w nowym sezonie w rozgrywkach piłkarskich seniorów wystąpią dwie drużyny mające w nazwie KKS Kalisz, a istniejące w dwóch innych strukturach organizacyjnych. To efekt powstania nowego klubu KKS Kalisz sp. z o.o. i zgłoszenia go do rozgrywek klasy B przez byłego prezesa KKS Włókniarz 1925 Kalisz, a obecnie szefa stowarzyszenia Kaliszanie Piotra Kościelnego. Na ten fakt zareagował już zarząd III-ligowego KKS.

– Wychodząc naprzeciw pytaniom i prośbom byłych piłkarzy KKS-u i innych kaliskich klubów, którzy nie mieli możliwości gry w zespole seniorów KKS-u lub musieli grać w okolicznych miejscowościach, uprzejmie informuję, że jako KKS Kalisz sp. z o.o. po oficjalnym przyjęciu na członka PZPN zgłosiliśmy kilka dni temu zespół seniorów do klasy B. Mam nadzieję, że swoje miejsce znajdą w nim  byli zawodnicy KKS-u, Prosny i Calisii, ale również młodzi zawodnicy, którzy nie przebili się do zespołu seniorów w III lidze, a chcą nadal bawić się piłką w naszym mieście. Pomożemy w tej sprawie, aby zespół powstał – czytamy w oświadczeniu Piotra Kościelnego przekazanym za pomocą portalu społecznościowego Facebook.
To nie fakt medialny, ale rzeczywistość, bowiem nowy KKS Kalisz został dołączony do drużyn, które w sezonie 2017/2018 rywalizować będą w grupie II kaliskiej klasy B (najniższa klasa rozgrywkowa). To nie będą jednak rezerwy III-ligowej drużyny KKS Włókniarz 1925 Kalisz. Wyraźnie podkreślono to w oświadczeniu, które wydał zarząd tego klubu.
– W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz prowadził nabór do drużyny rezerw oraz zgłosił ww. drużynę do rozgrywek klasy B prowadzonych przez Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, informujemy, że są to informacje niemające pokrycia w faktach. Jedyną męską drużyną seniorów zgłoszoną do rozgrywek piłkarskich przez nasz klub jest drużyna, która w najbliższym sezonie rozgrywkowym 2017/2018 występować będzie w grupie 2 III ligi. W trosce o dobre imię Kaliskiego Klubu Sportowego Włókniarz 1925 Kalisz oraz w celu uniknięcia dezinformacji opinii publicznej oświadczamy, że wszelkie działania podejmowane przez pana Piotra Kościelnego są jego prywatnymi inicjatywami i w żaden sposób nie mogą być łączone z działalnością naszego klubu – piszą członkowie zarządu KKS Włókniarz 1925 Kalisz.
– Trochę dziwnie zachowują się moi koledzy ze stowarzyszenia. Jestem przekonany, że nie wszyscy członkowie obecnego zarządu utożsamiają się z tym oświadczeniem. Poza tym nie było moją intencją tworzenie konkurencji dla III-ligowego zespołu. Zresztą jak można porównać B klasę z III ligą? Nowy klub i zespół ma wymiar czysto amatorski, choć nie byłoby w tym nic złego, aby w przyszłości stał się on zapleczem obecnego zespołu III-ligowego. Nie chcę w związku z tym dolewać oliwy do ognia, ale mam prawo do swojego punktu widzenia, jeśli chodzi o obecną sytuację w KKS Włókniarz 1925 Kalisz. W mojej opinii nie jest ona najlepsza. Ponieważ nadal jestem pełnoprawnym członkiem stowarzyszenia, chcę być przygotowany na różne warianty wydarzeń w klubie – stwierdził w rozmowie z naszą redakcją Piotr Kościelny.
Co się stało, że niedawni jeszcze współpracownicy i koledzy znaleźli się na wojennej ścieżce? Piotr Kościelny dzierżył w klubie z Wału Matejki niekwestionowaną władzę od wielu już lat. Formalnie skończyła się ona, gdy został wiceprezydentem Kalisza. Jednak i wówczas twierdzono, że to on nadal ma najwięcej do powiedzenia, jeśli chodzi o kształt, organizację i finanse KKS Włókniarz 1925 Kalisz. Okazało się, że nie do końca. Kiedy Kościelny był zmuszony zrezygnować z wiceprezydenckiego fotela (we wrześniu ubiegłego roku), jego niedawni współpracownicy postanowili poszukać własnej drogi dalszego rozwoju klubu, który za czasów prezesury i wpływów Piotra Kościelnego rozrósł się do kilku sekcji, a oprócz stowarzyszenia powstała też KKS Kalisz sp. z o.o. (oficjalnie zarejestrowana w kwietniu 2013 r.). Kościelny musiał się zadowolić tytułem honorowego prezesa, ale zostawił sobie furtkę wpływania na działalność klubu przez wspomnianą spółkę. Dzięki swojej operatywności i aktywności został też jednym z czterech wiceprezesów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odpowiedzialnym za współpracę z samorządami, a następnie znalazł się w składzie Komisji ds. Prawnych PZPN. Nie zrezygnował również z ambicji politycznych. Po Wspólnym Kaliszu już niewiele pozostało, ale to nie zraziło byłego wiceprezydenta miasta, który powołał do życia stowarzyszenie Kaliszanie, szykujące się do następnych wyborów samorządowych.

Więcej w Życiu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (0):Dodaj swój komentarz »
Reklama
Ankieta
Czy oglądasz mecze Piłkarskich Mistrzostw Świata w piłce nożnej?
Nie
56%
Tak
44%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 7.60

ocena: 7.40

ocena: 7.36
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com