replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Artykuły Dokąd pójść Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Licytacje Publicystyka wiadomości z regionu Reklama
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1490 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 62
niedziela, 24 lutego 2019 r.
imieniny: Macieja i Bogusza
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Nie chcą bloków na Rypinku
Nie chcą bloków na Rypinku

Mieszkańcy Rypinka protestują przeciwko lokalizacji na terenie ich osiedla, przy ul. Budowlanych, wysokiej zabudowy mieszkaniowej. Problemem zainteresowali się późno, bo zapisy o lokalizacji tam bloków istnieją od lat. Mimo to zapowiadają, że nie ustaną w protestach.

Wyrazem oddolnej aktywności na tym osiedlu są podpisy zbierane pod apelem do władz przeciwko budowie bloków. Akcja ta ruszyła jednak zaledwie w zeszłym tygodniu. W tej sytuacji przedstawiciele Ratusza mają prawo czuć się zaskoczonymi. Nie wynika z tego jednak, że nie powinni przysłuchać się argumentom mieszkańców i zastanowić nad problemem.

Przeciwko Manhattanowi
Sygnatariusze apelu planowane osiedle nazywają Manhattanem i uważają, że jego powstanie spowoduje pogorszenie warunków życia dotychczasowych mieszkańców. Dodajmy, że dziś w tym rejonie miasta, przy ulicach Polnej i Tęczowej, istnieje osiedle domów jednorodzinnych. Powstanie zwartej zabudowy wysokiej od strony ul. Budowlanych miałoby negatywny wpływ m.in. na przewietrzanie od strony południowej ich osiedla, a nawet dalszych obszarów miasta. To jednak nie jest jedyny problem. – Uważamy, iż nowa zabudowa osiedla powinna współgrać z dotychczasową, dostosować się do charakteru osiedla, w którym zamieszkujemy od kilkudziesięciu lat i na co zawarliśmy umowę, a „eksperymenty budowlane Miasto powinno prowadzić na niezamieszkanych terenach ( a jest ich w Kaliszu nadal dużo i wystarczy dla kilkunastu tysięcy mieszkańców, gdzie nie burzą one dotychczasowego ładu i porządku i nie pogorszą warunków życia mieszkańców) – napisali mieszkańcy Rypinka pod swoim apelem do władz Kalisza.

Nie lubią deweloperów
Jak podkreślają, brak jest odpowiedzialnej wizji rozwoju naszego miasta, a prowadzenie polityki rozwoju często oddaje się w ręce deweloperów. – Obserwuje się przetaczającą się przez kraj falę protestów lokalnych społeczności przeciwko dyktatowi deweloperów nieuznających żadnych zasad i wartości społecznych, czego przykładem może być nagłośniony ostatnio Chwaliszew w Poznaniu. Uważamy, że szczegółowy projekt zabudowy przygotowany dla tego terenu powinien ulec zmianie tak, aby w minimalny sposób zmieniać charakter tej części miasta, nie pogarszać warunków życia i zdrowotnych tego osiedla i całego miasta. Nie przeanalizowano dostatecznie wpływu Manhattanu na zanieczyszczenie powietrza w Kaliszu, a wiemy, że jest ono poważnym problemem i powoduje przyśpieszone zgony – dodają sygnatariusze listu przekazanego przewodniczącemu Rady Miejskiej Andrzejowi Plichcie i prezydentowi Kalisza Grzegorzowi Sapińskiemu.

Więcej w Życiu Kalisza
 

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (21):Dodaj swój komentarz »
» Zamiast pisać o tym, jak powstaną bloki na Budowlanych, a co za tym idzie będzie to miało wpływ na zanieczyszczenie powietrza, to niech ci redaktorzy udadzą się do mleczarni i zapytają dlaczego smród z w/w mleczarni unosi się na całe osiedle Rypinek i to nikomu nie przeszkadza. Bloki w tym miejscu powinny powstać jak najszybciej ! ponieważ ten kawałek ziemi idealnie pasuje na takie osiedle.. Tylko osoby zazdrosne i bezmózgowcy mogą myśleć inaczej !
~Tomek 2017-03-08 10:54:34
» Tak to jest jak w tym mieście trzymają się jeszcze esbeckie niedobitki, które od zawsze jątrzyły i wspierały przestępców tylko po to żeby zarobić jakiś grosz, nie zważając na dobro obywatela. Mam wielką nadzieję, że w niedługim czasie PIS rozprawi się z tymi przestępcami.
~Tomek 2017-03-08 10:51:33
» Na koniec chciałbym zadac retoryczne pytanie.
Gdzie była osoba, która zbiera podpisy oraz gdzie był pan kasandryczny kiedy to budowano market Polo, niezgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego ?! Każdy kto ma pojęcie o tym odcinku ulicy Budowlanych wie dokładnie kto tutaj rządzi i kto wydaje rozkazy nie licząc się z pieniędzmi byle tylko wszystko było po jego myśli. Naszczęscie czasy sie zmieniły i co niektórzy będą zmuszeni do uczciwego życia !
CDN
~Charlie 2017-03-07 20:59:41
» Niech osoby, którym tak bardzo zależy na tym żeby nie powstało na tych terenach cos naprawdę ładnego poczytają komentarze mieszkańców Kalisza, a nie powołują się na podpisy dziwnej jakości
~Charlie 2017-03-07 20:46:38
» ..z czego 30 podpisów w obrębie ul Budowlanych, a resztę w kierunku ul Częstochowskiej. A jeśli chodzi o te 1000 podpisów to propnowałbym żeby zbierac je na Dobrzecu i zahaczyc jeszcze o Korczak.
Kto za tym wszystkim stoi niestety na dzień dzisiejszy jeszcze nie mogę ujawnic poniewaz bedzie to postepowanie prokuratorskie.
~Charlie 2017-03-07 20:42:52
» Zaczynam składac wszystkie puzle i wychodzi mi, że może to byc prawdą ponieważ osoba ta podczas głosowania nad projektem tej uchwały poprosiła tylko jako jedyna o głos. Był to pan Kasandryczny.
Kto w Kaliszu lobbuje na rzecz tej osoby, która namówiła urzędników do przestępstwa ? Pozwolę zauważyc, że w artykule 7dni Kalisza pan Kasandryczny pisze, że zebrano w ciągu jednego dnia 100podpisów, natomiast osoba zbierająca poinformowała mnie,że ma problem z podpisami i 100podpisów zbierała około 4ty
~Charlie 2017-03-07 20:39:39
» Dzisiaj przeczytałem kolejny artykuł w" 7dni Kalisza". Jest to kolejna gazeta, która bardzo interesuje się naszą działką przy ul Budowlanych. Osoba, która zbiera podpisy Pan Ordzi wspominał mi wcześniej, że jest dobrym kolegą pewnego pana redaktora i wszystko będzie napisane tak jak on chce. Tu się rodzi pytanie, czy to co mówił w/w jest prawdą ?
~Charlie 2017-03-07 20:34:01
» Kto stoi za osobą, która zbiera podpisy i kto z tą osobą współpracuje niedługo się o tym państwo dowiecie
~Charlie 2017-03-06 19:55:57
» Coniektóre gazety niech nie kłamią świadomie ponieważ nie jesteśmy żadnymi deweloperami. To właśnie deweloperzy chcą przejąc ziemie w centrum miasta żeby na niej bardzo dużo zarobic ponieważ bloki w centrum mają bardzo duży popyt.
~Charlie 2017-03-06 19:51:47
» Z tego co się dowiedziliśmy od osoby, która zbiera podpisy, nieświadoma, że przychodzi do właściciela tej ziemi, przyszła prosic o podpis i opowiedziała dokładnie z jakimi gazetami współpracuje. To zostanie zgłoszone do odpowiednich organów.
~Charlie 2017-03-06 19:47:00
» Kto inspiruje coniektóre gazety do pisania tych artykułów ?! Czy ci sami przestępcy, którzy usiłowali wyłudzic od nas ziemie pod drogę przy ulicy Budowlanych ?! Czy jest to zemsta za to, że ujawniliśmy przestępstwo związane ze zmianami planu zagospodarowania przestrzennego bez uchwały rady miasta ?
O tych i o jeszcze innych przekrętach w tym mieście będzie poinformowany Minister Sprawiedliwości ponieważ co poniektórzy czują się totalnie bezkarni.
~Charlie 2017-03-06 19:45:00
» Jestem właścicielem tej ziemi. Od kilku lat grupa przestępcza usiłuje od nas wyłudzic w różny sposób ten kawałek ziemi i robi wszystko żeby zmienic plan zagospodarowania, po to tylko żebyśmy nie mogli czegokolwiek na tej ziemi zrobic. Próbują zmusic nas do jej odsprzedania za małe pieniądze, a później sami próbowaliby zmienic plan zagospodarowania i postawic dwa razy wyższe bloki... !
~Charlie 2017-03-06 19:39:04
» Jak w przypadku Tyńca odezwały się Trolle internetowe, które mają tylko za zadanie siać zamęt.
~Noico 2017-03-04 14:02:07
» Ja też jestem mieszkańcem Rypinka i bardzo chce bloków. Marzy mi sie wręcz duże osiedle na terenie strefy gospodarczej, która na Rypinku się nie sprawdza. Ludzi ci nie wypowiadają się w imieniu wszystkich mieszkańców. A nazywając te 4 piętrowe bloki Manhattan.
~K-man 2017-03-03 07:45:36
» i znów "przewietrzanie... protesty na Korczaku - przewietrzanie, na Tyńcu przewietrzanie : dyżurny pseudoargument klepany bezmyślnie jak paciorek... parafrazując "klasyka":
"jest miasto to muszą być bloki"
~barnaba 2017-03-02 16:38:26
» Bloki w mieście jak najbardziej, ale w zwartej zabudowie innych osiedli domów wielorodzinnych. Mogą to być budynki wielorodzinne, ale niech będą one wysokością zabudowy dostosowane do większej części osiedla już zabudowanej domami jednorodzinnymi. Dobrym przykładem takiego współdziałania są budynki wielorodzinne na osiedlu Zagorzynek (max 2 piętra) i jako całość to ładnie się komponuje z całym osiedlem. W innych miastach można tak budować, to dlaczego w Kaliszu na to nikt nie zwraca uwagi?
~Rypinek 2017-03-01 21:39:09
» Myślę że chodzi o to że ludzie mieszkający w wysokich blokach będą podglądać ludzi mieszkających w domkach jednorodz. Prywatność życia zostanie zachwiana. Nikt tego nie lubi być podglądanym.
~judasz 2017-03-01 21:31:17
» Wielu ludzi chciało by mieszkać w mieście ale by był jak na wsi.Mieć ciastko i zjeść ciastko.Niestety,w mieście nie zrobimy już kolejnego osiedla domków jednorodzinnych .Ceny gruntów idą w górę i to logiczne,że w mieście buduje się bloki.Dobrze,że te bloki nie powstają tylko na Dobrzecu,że inne dzielnice się rozwijają.Przykro mi,że mieszkańcy Rypina nie umieją wyjść po za swój egoistyczny punkt widzenia.
~alex 2017-03-01 13:21:23
» Chodzi o to, żeby zmusić właściciela terenu przy Budowlanych do zachowania go jako nieużytku, żeby pieski państwa z Tęczowej i Polnej miały się gdzie wypaskudzić.
~k2 2017-03-01 12:03:08
» Śmiech na sali. Najpierw na Tyńcu się burzyli, teraz na Rypinku - no co za wieśniaki. Kalisz to jednak nadal miasto i musi się rozbudowywać, hello!
~Kasia 2017-03-01 11:26:13
» Ludzie żyjący w mieście nie chcą bloków- do czego to doszło. Proponuje tym osobom wyprowadzkę na wieś ;) Chociaż na wsiach ludzie nie chcą pól i nie mają nic przeciwko blokom (patrz Antczak-Kościelna Wieś) :D
~hahaha 2017-03-01 11:20:20
Ankieta
Czy wiesz co to jest 5G?
Tak
67%
Nie
33%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 8.00

ocena: 7.40
Fotoreportaże
Święto Niepodległości w Kaliszu
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com