replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Artykuły Dokąd pójść Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Licytacje Publicystyka wiadomości z regionu Reklama
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1457 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 29
niedziela, 22 lipca 2018 r.
imieniny: Magdaleny i Bolesława
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Kiedy przedłużą Szlak Bursztynowy?
Kiedy przedłużą Szlak Bursztynowy?

O przedłużeniu Szlaku Bursztynowego od ul. Łódzkiej do ul. Warszawskiej mówi się od kilkunastu lat. Tyle tylko, że wciąż niewiele się w tej sprawie robi.

Przypomnijmy, że najpierw zbudowano odcinek Szlaku Bursztynowego od ul Łódzkiej do ul. Częstochowskiej. Później – w 2010 r. – przedłużono go do rejonu dworca PKP. Jednak pierwotny plan zakładał, że ta – jak nazywał ją były wiceprezydent Daniel Sztandera – wewnętrzna obwodnica Kalisza stworzy spójny układ komunikacyjny z drugą wewnętrzną obwodnicą, czyli trasą biegnącą od Dobrzeca w kierunku ul. Warszawskiej. Nie doszło do tego do tej pory, mimo upływu wielu lat i końca 12-letnich rządów ekipy prezydenta Janusza Pęcherza. Radny Sławomir Chrzanowski dowiedział się niedawno, że „w Kaliszu powstanie całkiem sporo skrzyżowań o ruchu okrężnym”. – To dobra wiadomość, ponieważ ronda przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zainteresowała mnie jednak szczególnie informacja, że większość tych skrzyżowań powstanie dzięki przedłużeniu Szlaku Bursztynowego w kierunku ulicy Warszawskiej. Na razie jednak inwestycja ta nie jest realizowana, chociaż wielu mieszkańców jej oczekuje – napisał radny do prezydenta i poprosił o informację, kiedy wreszcie doczekamy się połączenia Łódzkiej z Warszawską po obrzeżach osiedla Tyniec.

Więcej w Życiu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (10):Dodaj swój komentarz »
» Teren na przeciwko wlotu szlaku Bursztynowego w ul Łódzką zarezerwowany był w ltach 60-70 , 20 Wieku, więc oco hodzi !budować1
~mmb 2017-08-13 20:40:23
» Robin Hood, wyobraź sobie, że od bardzo dawna doskonale wiem o co chodzi i jakie są głosy mieszkańców. Można robić wszystko tylko muszą być uwzględnione przez władze miasta interesy określonej grupy osób, bez najmniejszych ustępstw i negocjacji z ich strony. Widocznie taki jest cel.
~Obserwator 2017-08-13 19:51:27
» Obserwator, Stowarzyszenie nawiązało współprace z Radą Osiedla Tyniec na jednym z posiedzeń Rady. Nie chodzi, to nie wiesz. Mieszkańcy nie są przeciwko rozwoju. Zobacz artykuły Stowarzyszenia. Mieszkańcy chcą, aby miasto uwzględniało głos ludzi, a nie za przeproszeniem olewało, inaczej lekceważyło, jak to ma w zwyczaju.
~Robin Hood 2017-08-11 11:11:14
» Ta droga powinna być tam zbudowana już kilka lat temu. Oby jak najszybciej było przedłużenie Szlaku Bursztynowego bo w obecnej formie nie spełnia on swojej roli. Musi iść do Piłsudskiego jak najszybciej.
~Kamil 2017-08-10 14:31:22
» Rozumiem, że "Przyjazny Tyniec" to kontra dla Rady Osiedla dla realizacji swoich partykularnych interesów. Lepiej jest patrzeć na miasto w szerszej perspektywie, uwzględniającej stan aktualny i jego potrzeby rozwojowe.
~Obserwator 2017-08-10 14:06:49
» Ja krytykuje, nie atakuję. Nie obrażam nikogo. Warcholstwem jest nieliczenie się z ludźmi.
~Robin Hood 2017-08-10 10:19:08
» Niech budują tę drogę jak najszybciej. Jest ona konieczna żeby usprawnić ruch. Połączenie tych dwóch ulic to priorytet. A Ci frustraci z Tyńca co to dbają tylko o własne 4 litery są żałośni. Miasto moi Państwo to nie wasz prywatny folwark. Pokrzyczeć możecie sobie na własnym podwórku.
~Sławomir 2017-08-10 10:18:02
» "Tyniec" (naprawdę tylko kilkunastu mieszkańców Tyńca) mąci ws. budowy bardzo potrzebnej MIEJSKIEJ ulicy. To jest robienie wiochy, bardzo szkodliwe warcholstwo.
~k2 2017-08-09 22:38:25
» Tyniec to chce własnej autonomii. Drogi nie, bloków nie... panicze myślą, że są jedyni... hahaha
~fff 2017-08-09 16:07:01
» Panie Chrzanowski, proszę się wgłębić w temat. Tym Pan nie zdobędzie punktów na wybory. Tyniec jest przeciwny budowie drogi krajowej przez to osiedle. Mieszkańcy Tyńca chcą drogi lokalnej. Władze miasta, te i poprzednie, zaprzeczają, że ma to być droga krajowa nr 12, ale na ostatniej dyskusji w sprawie studium przepraszam "owijali problem w bawełnę". Proszę zapoznać się ze stroną Stowarzyszenia "Przyjazny Tyniec" i być od czasu do czasu na Radzie Osiedla Tyniec to będzi
~Robin Hood 2017-08-09 11:38:20
Reklama
Ankieta
Gdzie kupujesz warzywa i owoce?
Na targowisku
55%
W markecie
45%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 7.60

ocena: 7.40
LeszczynyLeszczyny
ocena: 7.35
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com