replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Dokąd pójść Artykuły Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Publicystyka wiadomości z regionu
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1435 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 7
poniedziałek, 19 lutego 2018 r.
imieniny: Konrada i Arnolda
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
vfdsv
Nowe autobusy dla PKS-u
Nowe autobusy dla PKS-u

Po latach niepewności i zadawania pytań: „co dalej z PKS-em?” w końcu można na nie, choć po części, odpowiedzieć. Zarząd spółki planuje bowiem pierwsze od lat inwestycje w tabor.

Zdaniem Tomasza Szymańskiego, prezesa PKS, spółka powinna pełnić funkcję, którą do tej pory pełniła. – Uważam, że przy dobrych zmianach i korektach PKS będzie mógł dalej funkcjonować i świadczyć usługi, które świadczy. Usługa, która obecnie nam się bardzo mocno rozwija w PKS-ie, to wynajem autobusów dla firm, szkół i przedszkoli oraz zakładów pracy. Usługa ta najbardziej się rozwija i powoduje wzrost przychodów PKS-u w stosunku do lat ubiegłych, dlatego zostanie położony na nią największy nacisk – mówi. Na razie nie ma planów co do rozwijania tras w regionie.
– PKS przewozi praktycznie tylko młodzież do szkół, liczba osób dojeżdżających do pracy ciągle maleje. Osoby z powiatu dojeżdżają raczej własnym transportem – dodaje T. Szymański. Tego, czy rzeczywiście tak jest, nawet nie można ocenić, bo system poboru opłat pochodzący z lat 90. uniemożliwia jakąkolwiek analizę tego, ile osób i kto dokładnie podróżuje tymi autobusami.

Więcej w Życiu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (4):Dodaj swój komentarz »
» 3) "Na razie nie ma planów co do rozwijania tras w regionie" - czyli kiepskie perspektywy. Kiedyś bez problemu dojechałem nawet do Ciechocinka i Leszna, a niedawno już w weekend do Brzezin na grzyby nie mogłem. Musiałem wziąć specjalnie urlop w tygodniu.
Dobrze natomiast oceniam plan zakupu mniejszych autobusów - PKS jeździ po wsiach wielkimi pojazdami niczym do Poznania, choć tam jest inna gęstość zaludnienia.
~realista 2017-11-08 18:25:37
» 2) Właściwie to nie wiadomo, do kogo skierowana jest oferta PKS-u. Kaliszanie na wieś też nie bardzo mają jak jechać, bo jeśli w ogóle coś jeździ (zwłaszcza w soboty), to rano do miasta, a po południu w drugą stronę. Firma zniechęca też pasażerów objeżdżaniem "całego świata" jednym pojazdem - wycieczki na bok od szosy, powroty, a to trwa i trwa.
~realista 2017-11-08 18:19:15
» 1) "Usługa, która obecnie nam się bardzo mocno rozwija w PKS-ie, to wynajem autobusów dla firm, szkół i przedszkoli oraz zakładów pracy" - niech sobie PKS tak dorabia, ale traktuje tę formę jako dodatkową działalność. Taki przewoźnik powinien mieć też ofertę otwartą dla wszystkich.
"PKS przewozi praktycznie tylko młodzież do szkół, liczba osób dojeżdżających do pracy ciągle maleje" - choćby i chcieli dojeżdżać, to nie mają czym.
~realista 2017-11-08 18:14:25
» Nie tylko młodzież do szkół PKS przewozi do pracy maleje bo PKS nie dostosowuje przejazdów do potrzeb pracowników !!Inni ludzie z powiatu zwłaszcza starsi też jeżdzą !!! Wystarczy popatrzeć na przewożników prywatnych pełne autobusy ,a PKS-owi wciąż się nie opłaca tylko by likwidowali linie autobusowe !!! Wydaje się że to nie udolność zarządu PKS Kalisz to powoduje ,że jest taka jest !!
~Pasażer 2017-11-08 15:50:16
Ankieta
Czy sklepy powinny być otwarte w niedziele?
Tak
64%
Nie
34%
Nie mam zdania
2%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 9.33

ocena: 7.60
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com