replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Artykuły Dokąd pójść Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Licytacje Publicystyka wiadomości z regionu Reklama
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1457 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 29
niedziela, 22 lipca 2018 r.
imieniny: Magdaleny i Bolesława
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Postawią fontannę, zlikwidują klomb
Postawią fontannę, zlikwidują klomb
Plan na Główny Rynek

Będą fontanna posadzkowa i wyeksponowana studnia, zniknie klomb i trawnik – taki pomysł na Główny Rynek mają władze Kalisza. Choć to diametralne zmiany, to nie planują w tej sprawie przeprowadzenia konsultacji, bo ich zdaniem opóźniłyby one realizację inwestycji.

„Rewitalizacja Głównego Rynku” to hasło, które ekipa obecnie rządząca Kaliszem głosiła jeszcze przed wyborami. Na poważnie zaczęto o tym mówić w ubiegłym roku. Pojawiało się wiele domysłów i pomysłów, ale dopiero dziś można powiedzieć, że są w końcu jakieś konkrety. Konkrety, które nie wszystkich zadowolą. Po pierwsze, w projekcie „zamieszała” studnia wykopana przez archeologów. Nikt się takiego znaleziska nie spodziewał, więc pojawił się pomysł, by jakoś ją wyeksponować. Po wielu tygodniach debat zapadła decyzja, że zostanie wyniesiona ponad płytę Rynku. To jednak zaniepokoiło zwolenników zieleni. W tym miejscu bowiem od ponad stu lat znajdował się klomb, a potem trawnik, zwany przez niektórych „pastwiskiem”. I tak dotychczasowi przeciwnicy, jakimi byli zwolennicy klombu i zwolennicy trawnika, połączyli siły i teraz już razem pytają: co z tą zielenią? Jak się okazuje – nic. Bo ani kwiatów, ani trawy już nie będzie.  – Na nasze zaproszenie jakiś czas temu przyjechała do Kalisza prof. Hanna Kócka-Krenz. Pani profesor jako znawca wypowiedziała się przede wszystkim w kwestii trawnika na Głównym Rynku i stwierdziła, że coś takiego w jej mniemaniu jest niedopuszczalne. Bardzo obniża rangę tego miejsca. Pani konserwator, ta nasza, miejska, przychyliła się do tego stanowiska. W związku z czym pomysł odtworzenia trawnika sprzed II wojny światowej w mniemaniu naszym i w opinii pani konserwator raczej umarł śmiercią naturalną – powiedziała Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza. Kwiaty i zieleń na Rynku będą, ale w formie mobilnej.  Oburzenia nie kryje wielu, w tym Maciej Błachowicz, historyk, który po likwidacji klombu w ramach protestu sam sadził w tym miejscu kwiaty. – Na jakiej podstawie ktoś twierdzi, że brak klombu „podwyższy rangę placu”.  Czy ta osoba zlikwidowałaby klomb przed pałacem Krasińskich w Warszawie, którego założenie ratuszowe jest dalekim echem? – pyta. – Jak ten horror będzie wyglądać, może się przekonać każdy, kto zobaczy, jak wygląda wybrukowany plac przed teatrem. Tu też komuś przeszkadzała zieleń. Może komuś klomby i zieleń kojarzą się z wsią, a betonowa pustynia wydaje mu się synonimem wielkomiejskości?

Więcej w Życiu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (4):Dodaj swój komentarz »
» Nareszcie dobry pomysł
~Janek 2017-08-10 14:57:49
» Super, że będzie fontanna posadzkowa zamiast wiejskiego klombu. Tylko po co nam ta studnia przed wejściem do ratusza?
Zakopać ją albo przenieść w inne miejsce.
~Asa 2017-08-10 10:16:30
» WSPANIAŁY POMYSŁ , SZKODA TYLKO , ŻE POD KONIEC LATA . U NAS ZAWSZE JEST TAK , ŻE STUDNIĘ KOPIE SIĘ , JAK SI,Ę PALI . BŁAGAM , ZRÓBIE COŚ Z TYMI ---SYGNAŁAMI , WRZESZCZĄCYMI POCIĄGÓW ! PRZECIEŻ DUŻE OSIEDLA MIESZKAŃCÓW W KALISZU SĄ BARDZO BLISKO . WYJĄ I BUDZĄ LUDZI O KAZDEJ PORZE . MASAKRA !
~E-wunio 2017-08-09 17:40:18
» fontanna posadzkowa fajna rzecz, ładnie wygląda podświetlana
~icek 2017-08-09 12:38:11
Reklama
Ankieta
Gdzie kupujesz warzywa i owoce?
Na targowisku
55%
W markecie
45%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 7.60

ocena: 7.40
LeszczynyLeszczyny
ocena: 7.35
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com