Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
vfdsv
Dwa oblicza zwycięstwa

Piątkowy mecz rozegranej awansem 20. kolejki I ligi kobiet zakończył się zwycięstwem zespołu Energa MKS Kalisz, który podejmował SMS PZPS Szczyrk. Każda z czterech rozegranych partii miała odmienny przebieg

Listopadowy mecz 9. kolejki obu tych zespołów był wyjątkowo emocjonujący, a siatkarki MKS-u wygrały go w pięciu setach, w tie breaku 19:17. W rewanżowym spotkaniu ich celem było zdobycie kompletu punktów i rozpoczęły tę konfrontację bardzo dobrze, wypracowując sobie bezpieczną przewagę 17:10. Przeciwniczki zaczęły odrabiać straty, ale końcówka należała do gospodyń, które zwyciężyły 26:24. W drugiej odsłonie było 10:3 i 21:9 dla podopiecznych trenerów Mariusza Wiktorowicza oraz Daniela Przybylskiego. Takie prowadzenie trudno było zaprzepaścić i przyjezdne zdobyły do końca tej partii już tylko cztery punkty. Zespół SMS-u szybko zapomniał o tej porażce. W kolejnej części meczu wygrywał on 15:13, a szansę na udane zakończenie seta miał przy stanie 24:22 i 24:23. W końcu ją wykorzystał, ale po zaciętej walce, zakończonej zwycięstwem 31:29. Ekipa juniorek trenera Waldemara Kawki nie sprawiła jednak sensacji w piątkowym spotkaniu. Dziewięciopunktowa przewaga kaliszanek w czwartej partii rosła i później było 20:8. Ostatecznie zakończyła się ona wygraną gospodyń 25:14.
Termin tego meczu przełożony został na prośbę zespołu ze Szczyrku z powodu zbliżających się ćwierćfinałów mistrzostw Polski juniorek, w których rywalizować będzie większość siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego, reprezentując swoje macierzyste kluby. Zmiana ta okazała się korzystna również dla trenera Daniela Przybylskiego, którego zespół MUKS Amber Kalisz także awansował do tych rozgrywek.

Więcej w Życiu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (0):Dodaj swój komentarz »
Ankieta
Czy sklepy powinny być otwarte w niedziele?