Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
vfdsv
Powrót mistrza

W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski w Kick Boxingu w formule full-contact. Tytułu nie obronił Robert Niedźwiedzki, ale za to jego trener Mariusz Ziętek po 10 latach przerwy znów stanął na najwyższym stopniu podium. Dwa brązowe medale zdobyli reprezentanci Prosny Kalisz.

Trener Mariusz Ziętek zabrał do Piotrkowa Trybunalskiego dziesięcioro swoich podopiecznych w kategorii juniorów i seniorów. Reprezentanci KS Ziętek Team Kalisz zdobyli cztery medale. Do rywalizacji stanął też sam szkoleniowiec, który niedawno rywalizował także w MP Seniorów w Boksie Olimpijskim.
– W tych zawodach miałem trochę pecha, bowiem już w pierwszej rundzie pierwszego pojedynku doznałem kontuzji łuku brwiowego i nie mogłem kontynuować walki. Czułem się jednak znakomicie pod względem fizycznym, zbiłem więc wagę do 67 kg i postanowiłem spróbować sił w krajowych mistrzostwach kick bokserów – mówi Mariusz Ziętek.
Występ Mariusza Ziętka w piotrkowskich zawodach był jedną z największych niespodzianek imprezy. Wielokrotny mistrz kraju, zdobywca Pucharu Świata i zawodowy mistrz świata pokazał młodzieży, co znaczy znakomite wyszkolenie i świetna ringowa taktyka. Wygrał w kat. -67 kg cztery walki i po 10 latach przerwy znów zdobył złoty medal. W finale pokonał 3:0 Rafała Nguyen-von (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański). To ósme takie trofeum jednego z najlepszych polskich kick bokserów, a obecnie również cenionego trenera.
– Mariusz był w świetnej dyspozycji. Stoczył cztery bardzo dobre walki i zasłużenie zdobył tytuł, a trzeba dodać, że mistrzostwa stały na świetnym poziomie – podkreślał trener reprezentacji Polski Radosław Laskowski.

Więcej w Życiu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (0):Dodaj swój komentarz »
Ankieta
Czy odwiedziłeś/aś już nową galerię „Kalinka”?